• Foruma kayıt olarak daha fazla seçenekten yararlanabilirsiniz.
    Üye olduğunuzda mesaj içinde görüntülenen reklamları görmezsiniz.
    Yorumlarınızı bekliyorum...
    ...

Bir din olarak çevrecilik. Dünyanın şimdiye kadar bildiği en büyük tehdit? Ya da en büyük suçlu insanlığa karşı çekti mi?

• Konbuyu başlatan arnulfoflaherty
  • Başlangıç tarihi
A

arnulfoflaherty

Ziyaretci

https://junkratnews.com/2019/11/26/environmentalism-as-a-religion-existential-threat-to-mankind-or-the-greatest-conspiracy-ever-pulled-off/

Michael Crichton, Çevrecilik ve Din olarak yazdığı makalesini yayınlamasından bu yana 16 yıl geçti. O zaman on yıldan uzun bir süredir, hepsinin bir aldatmaca olduğu sonucuna vardım. Orta sınıfı ezmek için yapılan bir aldatmaca, ortakların yaşam alanımızın ötesine yükselmesini ve dünyanın kaynakları üzerinde gerçek bir tekel oluşturmasını katlanarak daha da zorlaştırıyor. Onun gibi zekice bir aklın 10 – 20 yıl daha takılmaması çok zordur, çünkü tam perdenin içinden geçti.

Çevreciliği hiçbir zaman bir din olarak düşünmedim, ancak bu makaleyi ilk duyduğumda bir ampul anıydı. Gençlerime yaklaşan bir çocuk olarak bile, dünyanın büyük dinlerine inanmadım. çünkü hepsi tam olarak Santa Clause hilesi batı medeniyetinin çocuklarda oynadığı gibi görünüyordu. Nüfusu kontrol etmek için yapılmış bir peri masalı gibiydi. Komik, çünkü uzun zaman önce rastgele bir meslektaşın, artık insanların artık dinleri olmadığı artan bir seküler toplumda yaşadığımızı söylediğini duymadım. Makaleyi yeni okuduktan sonra, bu ifadeye itiraz edebildim ve aslında yeni bir din olduğunu ve bu yeni dinin Batı dünyasında son 50 yıldaki en güçlü din haline geldiğini bilmesini sağladım. yıl.

Sadece iklim değişikliğinin gerçekleştiğine ve hiçbir kanıt sunulmadığına inanmamız bekleniyor. Eğer iklim değişikliği gerçekten gerçekleşmiş olsaydı, çalışmayı başaracak ve tüm verileri serbest bırakacaktı. İklim fiyaskoları bunun yerine halkın eline geçmesine izin vermek yerine tüm verileri yok etmeyi tercih ettiklerini gösteriyor. Herhangi bir şey serbest bırakılırsa, sonumuzu tahmin eden hatalı bilgisayar modellerine erişmeden sadece kısmi sürümler çıkarılmalıdır.

Çevrecilik, geleneksel judeo / hristiyan inançlarının ve mitlerinin yeniden mükemmel bir haritasıdır. İlk cenneden, lütuftan düşme, hatta kurtuluş, şimdi sürdürülebilirlik dediğimiz bir şey.

CO2 bir kirletici madde bile değildir. CO2 ayrıca sıcaklığı yükseltmez. Önce sıcaklık artar ve sıcaklıktaki artış CO2'yi yükseltir.

Kamusal alanın içinde böyle birisini görmek çok nadirdir, tahılı çok zorlar. Bu düşünce bana Zoolander'ın, David Duchovny'nin oynadığı el modeli ile karşılaştığı ve manipüle edemedikleri bir model olduğunu hatırlatıyor.

İnsanların küresel ısınmaya katılımı nedir?

Üye olursanız bu reklamlar gösterilmez...

Mavikutu Sohbet Kanalımız