• Foruma kayıt olarak daha fazla seçenekten yararlanabilirsiniz.
    Üye olduğunuzda mesaj içinde görüntülenen reklamları görmezsiniz.
    Yorumlarınızı bekliyorum...
    ...

CERN konusunda tüm teoriler...

Mavikutu

Mesaj yazabilirsin
Yönetici
Katılım
26 Eyl 2019
Mesajlar
2.187
Tepkime puanı
24
Puanları
38
Bence bu en büyüleyici komplo teorilerinden biri.

Bu konu hakkında daha önce birçok kez konuşmuştum, ancak o zamandan beri çok daha fazla bilgi keşfettim. Bu yüzden, daha önce bunlardan bazılarını duyduysanız, lütfen bana katlanın, çünkü sonunda aklınız başınızdan alacak. Dürüst olmak gerekirse, bu konunun Mandela Etkisi'nin gerçek bir fenomen olması için en zorlayıcı kanıtlardan bazılarını içerdiğini düşünüyorum.

Ama önce temelden başlayalım. CERN veya Avrupa Nükleer Araştırma Teşkilatı, İsviçre'de büyük bir laboratuvardır. Tesis, 2012 yazında dünyanın en büyük parçacık çarpıştırıcısına ev sahipliği yapmak ve efsanevi Higgs Boson'u veya Tanrı Parçacığını keşfetmekle ünlüdür. Parçacık çarpıştırıcısı, her birinde atomaltı parçacıkların ışınlarını çekmek için son derece güçlü manyetik alanlar kullanan bir makinedir. diğer. Bu ışınlar neredeyse ışık hızında seyahat ederler ve çarpıştıklarında, bilim adamları evrenin Big Bang'den hemen sonra nasıl göründüğünü görebilirler.
https://home.cern/about

Bununla birlikte, bazıları CERN'deki insanların gerçekten yeraltı dünyasına bir portal oluşturmaya çalıştıklarını söylüyor. Bu saçma geliyor, ancak resmi CERN web sitesi bile karanlık madde ve diğer boyutları aradıklarını söylüyor. Stranger Things hikayesine çok benziyor. CERN tarafından kullanılan sembolizm sadece komplo teorisyenlerinin spekülasyonunu besler. Örneğin, birçoğu dışarıda duran muhrip Shiva'nın dev heykeline dikkat çekiyor. İnternetin etrafında yüzen, siyah cüppeli erkeklerin önünde ritüel bir fedakarlık yaptığını gösteren bir video bile var.

CERN logosundaki gizli 666'yı fark ettiniz mi?

Snopes, videonun bir aldatmaca olduğunu ve tesisteki araştırmacıların bazılarının sadece eğleniyor olduğunu söyledi. Her zaman Snopes'a güvenmiyorum ama bu kesinlikle bir olasılık. Gerçekten bilmek istediğim, araştırmacıların neden böyle bir şey hakkında şaka yapmaları gerektiğidir. Videoyu kendiniz izleyin ve karar verin.

Diğerleri CERN'in zamanla uğraştığını ve geçmişimizi değiştirdiğini söylüyor. Bu aslında teorik fizikçilerin ışığın hızı hakkında söylediklerini dikkate alırsanız inanmak için çok fazla getirilmez. Bir nesne bir şekilde ondan daha hızlı seyahat edecek olsaydı, nesne aslında geriye doğru giderdi. CERN ışık hızı bariyerini kırmayı başardı mı? Zamanda geriye giden bir şey geçmişi değiştirmez mi?

Çoğu fizikçi, ışık hızından daha hızlı seyahat etmenin imkansız olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, 2011 yılında CERN tam da böyle görünen anormal bir parçacık tespit etti. İddiaya göre sözler çürütüldü ve keşfi açıklayan bilim adamı istifaya zorlandı. Bu, fizik topluluğunda bir çok tartışmaya neden oldu ve o zamandan beri ateşli bir tartışma konusu oldu. Özne, akıllı insanlar dışında siyaset gibi bir tetikleyici gibi görünüyor.
https://www.livescience.com/16214-implications-faster-light-neutrinos.html
https://www.popularmechanics.com/technology/a11902/the-faster-than-light-neutrinos-debate-rages-on-7529427/

Fakat bu vesileyle gerçekleşmemiş olsa bile, başka zamanlarda bize anlatılmamış olması mümkün mü? Komplo teorisyenleri Mandela Etkisinin zaman manipülasyonunun kanıtı olduğunu iddia ediyorlar. Ancak, şüpheciler bunun hatalı bir hafızanın sonucundan başka bir şey olmadığını söylüyorlar. Mandela Etkisi, birçok insanın gerçekte gerçekleşmediğinde meydana gelen belirli bir olayı hatırladığı bir durumu tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Örneğin, birçok insan Nelson Mandela'nın 80'lerde hapishanede öldüğüne inanıyordu.

Ancak, 2013'te gerçekten öldüğünü ve uzun bir mutlu yaşam sürdüğünü öğrenmek için şok oldular, bu nedenle fenomenin adı. Mandela Etkisi birçok logo ve çizgi filmde fark edilir. Örneğin, Tezgahın Meyvesi logosunun hiçbir zaman bir bereket yoktu, Meraklı George'un hiç kuyruğu yoktu, Bay Monopoly'nin hiç bir tekeli yoktu ve Pikachu'nun kuyruğunda hiç şerit yoktu. Daha birçok örnek var. Aşağıda 450 listesi bulunmaktadır.
https://www.alternatememories.com/mandela-effect-list

Aşağıdaki bağlantı CERN'deki bilim adamları tarafından oluşturulan bir video ve komplo teorisyenleriyle alay ediyor gibi görünüyor. Videonun sonuna doğru, boynunda işaretler giyen fizikçilerden birini gösteriyor. Biri “Bond 1”, diğeri “Mandela” diyor. James Bond oynayan ilk oyuncu Barry Nelson'dı. Nelson Mandela. Mandela Etkisi.

Bazıları CERN'in sadece geçmişi değiştirmediğini, aynı zamanda bizi çoklu evren içinde farklı zaman çizelgelerine kaydırdığını söylüyor. Bir kez daha, bu çılgınca geliyor. Ancak CERN, makinelerinin “paralel evrenlerle işbirliği yaparak” çalıştığını iddia eden kuantum bilgi işlem şirketi D-Wave Systems ile çalışmayı açıkça anlatıyor. Aşağıda, konuşma yapan kuruculardan birinin videosu yer almaktadır. Doğrudan paralel evren malzemelerine ulaşmak istiyorsanız 5:20'ye atlayın.

Evrenimizin bir başkasıyla karışması mümkün mü? Zaman çizelgeleri çakışıyor mu? Aşağıdaki videonun bunun kanıtı olabileceğini hissediyorum. Videoda, bir adam iki dünya arasında sıkışmış gibi görünen bir araba bulur, Ford logolu Mandela Etkili insanlar hatırlar ve bu dünya, her zaman resmi kayıtlara göre var olan Ford logosuyla.

Garip bir şekilde adlandırılmış bir soğuk ilaç markası, dolaşmış zaman çizelgelerinin daha fazla kanıtı mı? Hayatım boyunca 666 Soğuk Hazırlığı'nı hiç duymadım, ama 100 yıldan beri var. En garip bulduğum şey, çevrimiçi olan şeylere bakarsanız, birçok mağaza teklif ediyor, ancak bunlardan biri stokta yok gibi görünüyor. 666 Soğuk Hazırlama kendi içinde bir tavşan deliğidir. Sözde Dr. John Palmer adında bir adam ilacı yarattı. Monticello adında küçük bir Florida kasabasının yerel doktoru ve zanlısıydı. Devletin en perili yeri olduğu için kötü şöhretli. Efsane, Dr. Palmer'ın hasta uygulamalarının suçlanacağını söylüyor.
https://americanhistory.si.edu/collections/search/object/nmah_209858
https://www.amazon.com/666-maximum-strength-cold-preparation/dp/b0012bxksa
https://www.waymarking.com/waymarks/WMBN8H_Palmer_House_Monticello_FL
https://www.findagrave.com/memorial/44197790/john-dabney-palmer

Ayrıca son zamanlarda Tanrı'nın yeni hayvanlar yarattığını söyleyen birçok mem gördüm. Bazı komplo teorisyenleri şaka yollu olarak bu Mandanimaller olarak adlandırırlar. Bir deniz domuzu ya da bir ölçek solucanı nedir? Bunlar tam anlamıyla başka bir boyuttan geliyormuş gibi görünüyor. Lovecraftian'a benziyorlar. Sadece eğitimsiz olabilirdim ama hadi.
Bu adamlara bak.

CERN'e adanmış, başka bir zamanda sıkışmış gibi görünen garip bir web sitesi de var. Web sitesi, CERN çalışanlarından oluşan bir kadın pop grubu olan Les Horribles Cernettes'in müzik videolarını gösteriyor. Grubun resmi internete yüklenen ilk resim oldu. En azından bu zaman çizelgesinde. Garip olan şey 1990 yılında kurulan grup. Les Horribles Cernettes, CERN'de 2008 yılına kadar faaliyette olmayan bir makine olan LHC'ye bariz bir referans. 1993'te Web'de Sörf adlı bir şarkı da yaptılar. 90'lı yılların başlarında insanlar bu tür bir argo kullanıyorlar mıydı?
https://www.exploratorium.edu/origins/cern/

Resmi tarihe göre, CERN World Wide Web'i yarattı. Bazıları bunun gerçek nedeninin dünya hakkında mümkün olduğunca fazla veri toplamak olduğunu söylüyor. Veriler geleceğin simülasyonlarını oluşturmak için gelişmiş bilgisayarlara yerleştirilebilir. Gelecekteki olaylar tahmin edildiğinde, bilim adamları buna göre hareket edebilirler. Gelişmiş simülasyonlar, onlara tarihte hangi küçük değişikliklerin günümüzde ciddi değişiklikler yaratacağını da söyleyebilir.

CERN gerçekten zaman yolculuğu yapabiliyorsa, teorik olarak geçmişte bilim insanlarına veri göndererek geleceği nasıl şekillendireceklerini söyleyebilirler. Belki de bu yüzden şu anda sadece ince farkları görüyoruz. CERN geçmişte teknolojisini geliştiriyor mu ... gelecekten mi? Kulağa kafa karıştırıcı geliyor, ancak geriye dönüklük olarak bilinen şey bu. Efekt yaratan bir neden yerine, efekt bir sebep yaratır.
https://phys.org/news/2017-07-physicists-retrocausal-quantum-theory-future.html

CERN'in resmi web sitesine göre, ilk proton-proton çarpışması 1971'de gerçekleşti. Ancak, ilk kez 2010'da olduğunu söyleyen çelişkili makaleler ve videolar bulabilirsiniz. 2010 yılında bilim adamları 1971'de bilim insanlarına bazı veriler gönderdiler mi? CERN'in web sitesinde ayrıca LEH adı verilen bir makinenin LHC'den yıllar önce var olduğu belirtiliyor. Ancak, LEP görüntülerini ararsanız, eski görünen LHC'nin resimlerini alırsınız, ancak daha önce de belirttiğim gibi, LHC 2008'e kadar operasyonel değildi. "LEP" nin bu resmi tam anlamıyla LHC başka bir açıdan görüldü.
1997 telif hakkını fark ettiniz mi? LHC hala 1998'de inşa ediliyordu!

Şu anda, dünyada 30.000'den fazla parçacık hızlandırıcısı var. Bunlar ne zaman ortaya çıkmaya başladı? Yakın zamana kadar onları duymamış gibi hissediyorum. Görünüşe göre 1930'lardan beri varlar. Bazı kuantum infiltrasyonu deniyor muyuz? Ama neden CERN kendini zamandan daha hızlı ilerletmek istiyor? Ve neden bu makineleri her yerde istiyorlar? Belirli parçacıklar birbirleriyle aşırı yüksek hızlarda çarpıştığında, karşımadde oluştururlar. Bence dünyaya olabildiğince fazla karşımadde getirmeye çalışıyorlar. CERN'deki bilim adamları, evren yaratıldığında bunun mükemmel eşit miktarda normal madde ve antimaddeden yapılmış olması gerektiğine inanıyorlar. Madde ve antimadde buluştuğunda birbirlerini yok ederler. Bu soru soruyor, neden hiçbir şey yerine bir şey var?

Süpersimetri modeli.
Resmi CERN web sitesi, kelimenin tam anlamıyla, bazı “bilinmeyen varlıkların” evrenin yaratılması sırasında müdahale etmesi gerektiğini söylüyor. Bu “bilinmeyen varlık” kim olacak? Ne tür bir “varlık”, karşımaddeden daha normal bir maddeye sahip olmayı tercih eder? Bu neden bir sorun?
Bu alıntı gerçek bir CERN bilim adamından.

Varsayılan bir CERN içerisine göre, antimadde etrafında çok uzun süre kalmak kabuslara, agresifleşmeye ve hatta delirmeye neden olabilir. UC Berkeley, maddeyi depolayan ilk yerlerden biriydi ve ironik olarak, zamanımızın en şiddetli protestolarından birinin yeriydi. Şiddet öncelikle sağ alt ve sol alt aktivistler arasında patlak verdi. Alt-sağ aktivistlerin çoğu Kek Kültü üyesi idi. Kek Kültü antik Mısır kaos tanrısı "tapan". İlginçtir, Japonya'nın KEK adında bir parçacık çarpıştırıcısı var. PEP-II adlı bir parçacık hızlandırıcı da vardır. Pepe kült maskotunun adıdır. Kaos tanrısı kendini karşımadde ile mi gösterir? Bu da kendi içinde bir tavşan deliği, ama sadece fikri oraya atmak istedim.
https://pepethefrogfaith.wordpress.com/
https://www2.kek.jp/accl/eng/index.html
https://www.slac.stanford.edu/grp/ad/ADPEPII/ADPEPII.html

Belki de antimadde, şeytani varlıklardan oluşan şeydir? Şimdiye kadar gördüğümüz şeytani sembolizm göz önüne alındığında, bunun çok fazla bir şey olduğunu düşünmüyorum. Tesadüfen, bazı Satanistler iyilik ve kötülüğün bütün olmak için güçlerini dengelemeleri gerektiğine inanırlar. CERN'in evren vizyonu gibi görünüyor.

Bu başlığın başında söylediğim gibi, 2012 CERN'in Tanrı Parçacığını keşfettiği yıl oldu, ancak o zamandan beri hiçbir şey bulamadılar. O zamandan beri, Cernettes ortadan kayboldu ve garip bir şekilde, efsanevi fotoğrafları hakkında yazılmış makaleleri bulabileceğiniz en erken şey. Bu aynı zamanda daha önce yazdığım bir şey, ama 2012'nin orijinal dünyamızın bittiği yıl olup olmadığını merak ediyorum ve CERN bizi yeni bir dünyaya itti. Belki de Stephen Hawking, parçacığın evreni yok edebileceğini söylediğinde haklıydı.
https://www.livescience.com/47737-stephen-hawking-higgs-boson-universe-doomsday.html

Ancak CERN'deki bilim adamları, evrenin “matematiksel olarak mükemmel” modellerini kanıtlamak konusunda çaresiz görünüyorlar. Bunlardan biri deneylerinin “gerçeklik olarak düşündüğümüz şeyi çözebileceğini” bile kabul ediyor. Her zaman sınırları zorlamaları gerektiği anlaşılıyor. Çok daha büyük bir çarpıştırıcı inşa etme planları bile var. Bir makinenin bu canavarı ne olursa olsun, kim bilir? Bilim adamları yeni bir fizik için özlem duyduklarını söylüyorlar. Bu gerçekten ne anlama geliyor? Artık doğa yasalarına uymayan bir dünya nasıl olurdu?
https://thenextweb.com/science/2019/01/23/why-you-should-care-about-cerns-new-and-bigger-particle-collider/
https://futurism.com/measurements-cern-new-physics

Belki de Mayalar, dünyanın 2012'de sona ereceğini söylediklerinde haklıydılar, birçoklarından biri anlamına geldiğini bilmiyorduk. Belki de bildiğimiz gerçek konuştuğumuz gibi dağılıyor, hiçbir fikrim yok. Sadece bir şeylerin çok tuhaflaşacağını hissediyorum.

Okuduğunuz için teşekkürler.
 


Üye olursanız bu reklamlar gösterilmez...


Mavikutu Sohbet Kanalımız


Üst