• Foruma kayıt olarak daha fazla seçenekten yararlanabilirsiniz.
    Üye olduğunuzda mesaj içinde görüntülenen reklamları görmezsiniz.
    Yorumlarınızı bekliyorum...
    ...

Ciddiye almayın: Çin 20 Yılda En Büyük Devlet Bürosu Offshore Borç Başarısızlığı ile Karşı karşıya kaldı.

  • Konbuyu başlatan sybilbatson7
  • Başlangıç tarihi
S

sybilbatson7

Ziyaretci

Tewoo Grubu, Çin'in en büyük devlete ilişik araç-gereç dolaşım şirketlerinden biridir. Şirket metal malzemeleri, kömür, kok, akaryakıt, demir cevheri, demir dışı cevherler, kimyasallar, taşıtlar, elektrikli ürünler ve öteki ürünleri ticareti yapmaktadır.

Tewoo Group'un senelik geliri 66.6 milyar dolar, kazancı 122 milyon dolar, varlıkları 38.3 milyar dolar oldu. Ve firmanın 2.05 milyar dolarlık muhteşem dolar tahvili var.

Sadece şimdi, 300 milyon lira tahvil bile kullanamayacağını ya da 500 milyon bonoya faiz ödeyemeyeceğini söyledikleri için, bu büyük, Fortune 500 Çinli emtia tüccarı, dolar bonosu piyasasında temerrüde düşmüş en büyük ve en yüksek profilli devlet şirketi olmaya aday. yirmi yıldan fazla bir süredir.

Bloomberg News diyor ki:

Tewoo’nun ihtimaller içinde temerrüdü, Pekin’in, sorunlu devlete ilişik işletmeleri, hususi firmalar de olsa, otuz senenin en fena yavaşlamasının peşinden kurtarmayı zorlaştığını gösteriyor.

Ek olarak, bir takım not düşürme ve kentin devlet tarafınca işletilen bazı firmaların uğramış olduğu finansman zorluklarını takiben, dayandığı Tianjin ile ilgili endişeleri de artırıyor.

Pekin civarlarındaki metropol de, Çin’de mahalli yönetim finansman aracı tahvillerinin GSYH’ye oranının en yüksek olduğu bölgedir.

Yatırımcılar, Tianjin makamlarının şehrin sorunlu firmalarına destek verme kabiliyetini sınırlayarak yüksek borç seviyelerini beklemekte ve bu borçların borçlarını kapatmasına niçin olmaktadır.

Tianjin Binhai Yeni Bölge İnşaat ve Yatırım Grubu A.Ş., Temmuz ayında bu endişenin etkisiyle üç senelik bir dolar tahvil teklifi satma planlarını erteledi.

Çin mahalli piyasasında bono temerrütleri geçen yıl üstün dereceli seviyeye yaklaşırken, açık denizde nispeten daha azca kaçırılan ödeme yapılmış oldu.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-11-26/china-faces-biggest-state-firm-offshore-debt-failure-in-20-years

https://www.bnnbloomberg.ca/china-faces-biggest-state-firm-offshore-debt-failure-in-20-years-1.1353516

Tewoo grubu izole bir durum değil:

Çin Endüstri Şirketi Tarafınca Tekrarlanan Varsayılanlar Spark Bulaşma Korkusu:

https://www.bnnbloomberg.ca/repeated-defaults-by-china-industrial-firm-spark-contagion-fears-1.1355926

Bu haber niçin Komplo'ya ilişik:

Bana bakılırsa, Çin Kemeri ve Yol Girişimi, NWO'nun kilit projelerinden biri zira Girişimin başarısı yaklaşmakta olan öteki NWO projelerini tetikleyecektir. – Tewoo Grubu Girişime oldukca yakından katıldı.

Niçin nakit akışı problemi var? Ya da Çin’deki en mühim ve devlete ilişik emtia tüccarlarından birinin nakit problemi var mı? Burada Çin hakkında konuşuyoruz, Bolivya hakkında değil. (Bolivya’daki iyi insanları hedef almamak gerek.) Gene, 300 milyon bonoyu iyi mi kullanamaz ya da 500 milyon bonoya faiz ödeyemez?

(Bonus puanı: Çin'deki son banka işlemlerini duydunuz mu?)

Buna ne sebep oluyor? Kolay bir iktisat yavaşlıyor mu? İsrail, Vatikan ve öteki NWO'nun para birimleri Çin'den vazgeçiyor mu? Batan bir gemiyi terk eden politik ve medya alanlarındaki fareleri görecek miyiz? Bunlardan herhangi birini göreceğimizden şüpheliyim zira oldukca fazla lojistik ve finansal yatırım yapmışlar. Gene de sonucu görmek oldukca garip olurdu.
 


Üye olursanız bu reklamlar gösterilmez...


Mavikutu Sohbet Kanalımız


Üst