• Foruma kayıt olarak daha fazla seçenekten yararlanabilirsiniz.
    Üye olduğunuzda mesaj içinde görüntülenen reklamları görmezsiniz.
    Yorumlarınızı bekliyorum...
    ...

Dünyanın en iyi öğrenme metodu...

Mavikutu

Mesaj yazabilirsin
Yönetici
Dünyanın en iyi öğrenme metodlarını sizler için topladım.
Bu 4 öğrenme metodundan birisinin içine mutlaka girersiniz.
Kendi öğrenme meteodunuzu bulduktan sonra öğrenmek istediğiniz şey üzerine bunu uygulayabilirsiniz ( yeni bir dil, yeni bir programlama dili, yemek yapmak v.s )

Görsel öğrenen
Görsel bir öğrenciyseniz, fikirleri ve kavramları görselleştirmeye bayılırsınız. Kavramların zihin haritaları oluşturabilirsiniz. Ben görsel bir öğreniciyim. Programlama kitaplarımdaki kavramların tüm bileşenlerini diyagramlamak için genellikle bir beyaz tahta kullanırım. Ayrıca inşa ettiğim sistemlerin tüm bileşenlerini çiziyorum. Bir kez yaptıktan sonra, görüntüyü belleğe basmam daha kolay olur.
Öğrenme araçları: YouTube videoları, listelere yönelik eğitim, şemalar, zihin haritaları
Hatırlama için alıştırmalar: zihin haritaları oluşturun, modüller oluşturun, Visio şemaları oluşturun

İşitsel öğrenen
Eğer işitsel bir öğreniciyseniz, o zaman konu hakkında birinin konuşmasını dinleyerek öğrenmeniz muhtemeldir.
Öğrenme araçları: sesli kitaplar, podcast'ler, TED videoları, sınıf eğitimi
Hatırlama alıştırmaları: kavramları başkasına öğretmek, bir arkadaşla çalışmak ve birbirlerine öğretmek.

Okuma / yazma öğrenen
Eğer bir okuma / yazma öğrencisiyseniz, o zaman programlama kitaplarını okumayı ve not almayı öğrenmeniz muhtemeldir.
Öğrenme araçları: kitap okuma ve özet çıkarma, liste yapma, not alma
Hatırlama çalışmaları: öğrenilen kavramlar hakkında blog yazma, soru / cevap listeleri oluşturma

Kinestetik öğrenen
Kinestetik öğrencisiyseniz, en iyisini yaparak öğrenirsiniz. Öğrendiklerinizi, fiziksel olarak ne öğrendiğinizi öğrenmekle meşgul olmayı seviyorsunuz.
Öğrenme için araçlar: beraber çalışma projeleri, çalışma grupları, belli hedefi olan yarışmalar
Hatırlama için alıştırmalar: zihin haritaları aracılığıyla izleme, Visio blok şemaları ile çalışma, farklı çalışma projelerine bir arkadaş ile ilişki kurma

Önemli olan siz nasıl öğreniyorsunuz bunu bulmanız.

Kendinizi bir kontrol edin mutlaka en iyi öğrenme şeklinizi biliyorsunuzdur.
Bunu bulduktan sonra kendi işinize bunu uygulamanız oldukça kolay olacaktır.
.

Üye olursanız bu reklamlar gösterilmez...

Çetin

Forum üyesi
görsel ve okuma/yazma öğrenen. en çok bunlar. diğerleride vardır yerine göre belki ama en fazla bunlar. cogu kiside böyledir diye dusunuyorum

Üye olursanız bu reklamlar gösterilmez...

Mavikutu Sohbet Kanalımız