• Foruma kayıt olarak daha fazla seçenekten yararlanabilirsiniz.
    Üye olduğunuzda mesaj içinde görüntülenen reklamları görmezsiniz.
    Yorumlarınızı bekliyorum...
    ...

Garip bir kuyruklu yıldız : 2I/borisov

Mavikutu

Mesaj yazabilirsin
Yönetici
Güneş sistemi dışından gelen ikinci cisim NASA tarafından görüntülendi.
.
Daha önce Oumuamua göktaşı güneş etrafından dönüşünü tamamladıktan sonra güneş sisteminde kayıp olmuştu.
Oumuamua hakkında birçok teori tartışılmışdı.
Oumuamua nın bir uzay sondası veya uzay gemisi olabileceği yönünde bilim adamları bile kuşkuya düştüler.
.
Yeni bir göktaşı güneş sistemine giriş yapmış durumda.
Bu göktaşını kuyruklu yıldız olarak belirlediler ismi : 2I/borisov
Ancak kuyruklu yıldızın garip bir durumu mevcut. Bilenen kuyruklu yıldızlar gibi tek bir kuyruğu bulunmuyor.
Parıltılar saçarak geliyor, aynı zamanda belirsiz üç farklı kuyruk izine sahip.
.

.
Şimdi bu göktaşının da arkasında uzaylı teorilerine ulaştık. :)
Bilmediğimiz bir teknoloji ile bize ulaşmaya çalışan canlılardan söz ediliyor.
Bakalım bize yaklaştıkca neler olacak.
.
Bende bu kuyruklu yıldız için " Oblivion " filmindeki güneş sisteminde beliren cisim kısmını bir kez daha izlememiz gerekir diye düşündüm.
.

Üye olursanız bu reklamlar gösterilmez...

Çetin

Forum üyesi
Birikimine, olaylara bakıs acına buyuk saygı ve hayranlık duyuyorum. Ancak uzayla ilgili gelen bu tip haberlere biraz olsun supheyle yaklasmaman beni sasırtıyor. Her konuda kuskulusun ki bu son bir kaç senedir benim de içinde bulundugum bir durum oldu ancak uzay konusunda bu kuskunu göremiyorum.

Ben bizim dışımızda akıllı canlılarla muhatab olmamızı o kadar çok isterdim ki bir çok insan gibi. Ancak böyle bir durum yok. Olabileceğini de düşünmüyorum. Bunu neye dayanarak söylüyorum %60 mantığa ve ortada olan bilgilere dayanarak %40 hislerime.

Herşeyde yanlıs yönlendirme var. Bunu en iyi sen biliyorsun. mesela sümerlerden bahsetmiştin bir dönem. herkes nasıl bilir anunnaki ler işte gökten gelenler diye çevirdiler hep bu ünlü yazarların kitaplarında sonradan herkesin aklında o şekilde kaldı. halbuki bu kelimenin bununla alakası olmadığını kraliyet kanından gelen soylular anlamında sümerlerde kullanıldığını öğrendik. ek olarak popüler kitaplarda kitabelerin hep manipulatif sekilde cevrildiğini gördük. bu sadece bir örnek

Bunu bir çok alanda yapıyorlar. Uzay konusunda da yaptıklarına şüphem yok. Karadelik fotoğrafı yayınlandı biliyorsun işte dedilerki dünyanın bir çok noktasındaki radyo teleskoplarla es zamanlı olarak alınabildi diye. basın toplantısı yaptılar bunun için. sonra yine yakın zamanda kara delik yıldızı yutarken görüntülendi diye haber yaptılar. Bu video yu nasa yakaladı diye verdiler böyle bir şey yoktu tabi o video sadece illustrasyon du. asıl olay astronomların bir karadeliği bir güneş sistemini yutarken gözlemlediği haberiydi ve bu doğru haberdi, bu haber sansasyon amaçlı o hale çevrildi. ama farketmez sonuçta olağanüstü sartlar altında ancak bir fotoğrafını çekebildiğin karadeliği astronomlar nasıl oluyorda bir güneş sistemini yutarken gözlemleyebiliyorlar?

en basiti ay ve mars. mars dan doğru duzgun bir resim ve videonun gelmemesini bir kenara bırakıyorum. bizim şu anda ay ı en azından yörüngesinden canlı olarak takip ediyor olmamız lazımdı. canlı olarak diyorum ki çünkü sinyal in bir gidisi 1 sn in altında. olsun 2 sn alış veriş.

hiç bişeye güvenmez hale geldim. hersey sacma geliyor hayatın bizatihi kendisi mantıksız geliyor hiç bir manevi zemine oturtamıyorum yaşamın varlığını. bazı seyler bazı insanların gözüne batıyor. ancak bakıyorum bazısınaysa bunlar cok normal geliyor. kendimden süphe eder hale geldim. bişey mi kaçırıyorum

Üye olursanız bu reklamlar gösterilmez...

Mavikutu Sohbet Kanalımız