• Foruma kayıt olarak daha fazla seçenekten yararlanabilirsiniz.
    Üye olduğunuzda mesaj içinde görüntülenen reklamları görmezsiniz.
    Yorumlarınızı bekliyorum...
    ...

Greta Thunberg neden itici geliyor ?

Mavikutu

Mesaj yazabilirsin
Yönetici
Greta Thunberg bir iklim aktivisti olarak ortaya çıktı.
O kadar hızlı bir şekilde medya tarafından yükseltildi ki.
Bir çok platformda hatta BM konseyinde ana meclisde bir konuşma bile yaptırıldı.
.
Nedense medyada tüm kin ve nefret gösteren yüzü öne çıkarılarak, sevimsiz bir imajla itici bir kişilik gösterildi.
.
Birçok kişiden aynı şekilde tepki aldığım için burada bir anomali olduğunu düşünüyorum.
Neden Greta itici görünüyor

?
.
Benim fikrim büyük güçlerin iklim aktivistlerini bu şekilde bir imaj altında bırakmak ve toplumla arasında bir mesafe oluşmasını sağlamak yönünde.
Sonunda toplum bu iyi niyetli olayı bir kin ve nefret yumağı olarak görmeye başlayacak.
Bu şekilde kanalize edilerek toplumun çok daha büyük bir kesiminin olaya katılması engellenmiş olacak.
.
Greta nın bir an önce ön plandan alınması şart...

.

Üye olursanız bu reklamlar gösterilmez...

Son düzenleme:

Mavikutu

Mesaj yazabilirsin
Yönetici
Nerden çıktı bu derseniz...
.
İklim değişikliği çerceve sözleşmesinden en çok etkilenecek olanlar otomativ sektörü ve üreticileri.
Bunların bir lobi ile bu tür organizasyonları sabote ettikleri ile ilgili haber ekteki şekilde.
.
.
Greta da bu lobinin bir parçası haline getirilmiş olabilir.
Bundan kendisinin bile haberi olmayabilir.
.

Çetin

Forum üyesi
ne istiyolar kızcağazdan anlamıyorum. kullanılıyosa da kullanıldıgının bile farkında değildir heralde. iyi bişeyler yaptığına inanmıs. mimiklerinden dolayı itici olan bir sürü insan vardır. basta bu yazıyı yazan sahsım. ama proje mi ? proje gibi duruyor ama kendisi inanmıs gorunuyor

not: site cok yavas yukluyo. hatalar veriyo devamlı

Mavikutu

Mesaj yazabilirsin
Yönetici
Böyle bir benzetmede çokça konuşuluyor.
.

.
Bence orada kullanılan karakter henüz ortaya çıkmadı.
.

Çetin

Forum üyesi
Böyle bir benzetmede çokça konuşuluyor.
.

.
Bence orada kullanılan karakter henüz ortaya çıkmadı.
.
bunu görmemiştim. animasyon klipten demi bu. hakikaten benziyor kaşları falan ilginç :D

burda kullanılan karakter ne için ortaya çıkacak. ne amaçla. klipte ne yapıyor. yanağındaki sembol radyasyon/nükleer sembolüdür dikkatleri çekerim gerçi farketmişsinizdir

Mavikutu Sohbet Kanalımız