• Foruma kayıt olarak daha fazla seçenekten yararlanabilirsiniz.
    Üye olduğunuzda mesaj içinde görüntülenen reklamları görmezsiniz.
    Yorumlarınızı bekliyorum...
    ...

Mars misyonları sonunda bir sebeple tek yönlü olacak

• Konbuyu başlatan arnulfoflaherty
  • Başlangıç tarihi
A

arnulfoflaherty

Ziyaretci

Bakın modern çağ teknolojisindeki bilim ve yardımcıların NASA misyonları nedeniyle büyük ölçüde hızlandırıldığını anlıyorum, ancak modern Mars görevlerinin bu kadar olumlu olacağını sanmıyorum.

SpaceX, şimdiye kadar yapılmış en büyük roket BFG'yi inşa etmek için tek başına büyük özel sözleşmeler ve finansman kazandı. NASA her zaman şeffaftı çünkü devlet kurumu tarafından üretilen kayıtların çoğu bilgi özgürlüğü kanunu nedeniyle ifşa ve kamu kayıtlarına tabi tutuluyor, hatta gizli bilgiler bile on yıllar sonra makul bir şekilde tartışılıyor. Ancak SpaceX özel bir şirkettir ve hiçbir zaman herhangi bir fonu veya özel çıkarları ifşa etmesine gerek yoktur.

Şirket, fonlarının çoğunu uydu misyonları aracılığıyla aldığını iddia ediyor. Lansmanlarının çoğu sınıflandırılmış ve diğer özel paralı askeri kuruluşlarla yapılan askeri sözleşmelerdir. Şirketin fonu gizlilik içinde gizlenmiştir.

Bu gizlilik, Mars’ı kolonileştirme fikrini sorgulamama neden oluyor. Bütün ulusal güvenlik problemleri ve araştırma problemlerinden fonunun sürdürülebilir enerji araştırmasına ya da yakın gelecekteki herkesin refahı için daha somut bir konuya yönlendirilmemesi. Sömürgeci mars'ın faydalanacağını söylemek, Dünya'nın biraz arzulu olduğunu söylüyor.

Kimse gezegenler arası ekonomiyi, başka bir bağımsız devlet durumunu sürdürmek için ihtiyaç duyulan sürdürülebilir bir ilişkiyi yaratabilmek için uluslararası politikaların tek başına bırakmasını anlamıyor. Bir üs inşa etmek için hayatlarını feda edecek parlak beyinler sonunda genetik ve kültürel olarak bizden uzakta olacak. Mars'ta madencilik endüstrisi oluşturmak için kurulması gereken iş ve finansman miktarı, karlı olmak için ilk aşamaları oluşturmak için büyük emek ve işgücü gerektirecektir.

Marsa'ya giden feribot gemilerinin toplama kamplarında çalışmak için istenmeyen ve fakir insanları göndermenin bir yolu olacağına inanıyorum. Bunların birçoğu, Dünya ekonomisi iklim değişikliği ve savaş tarafından paramparça edildiğinde daha iyi ücret ve çalışma olasılığı için başlangıçta kendi istekleri ile yapacaklar. Elon, tek yönlü gezilerin norm olduğunu bile tartıştı.

Onları kontrol eden şirketler ve seçkinler saatin geçmekte olduğunu biliyorlar ve bu gezegenden insanları tekmelemek ve sonra başka bir yerden başlayıp başlamak çok daha kolay. Politikacıları, ilan edilen savaş yasasına atılan basamak taşları çıkarmak ya da büyük miktarlarda insanı Mars'a göndermek için girişimlerde bulunmak için rüşvet vererek birleşecekler. Mars sakinleri bilinmeyen koşullarda yaşayacak, çünkü tüm gözetim, iletişim ve basın, askeri ve hükümet sözleşmeleri yoluyla marları kontrol eden özel şirketler tarafından kontrol edilecek. Derin sahtekarlıklar ve CGI'nin yaratılmasıyla, hiç kimse mars'ta neler olup bittiğini bilemez. Geri dönecek olan insanlar, mars'ta karantinaya alınmış bir yaşam gerçeğine inanmak için kolayca bölümlere ayrılabilirler.

Mars'ın distopyacı bir çöplük haline gelmesi kaçınılmaz görünüyor.

Üye olursanız bu reklamlar gösterilmez...

Mavikutu Sohbet Kanalımız