• Foruma kayıt olarak daha fazla seçenekten yararlanabilirsiniz.
    Üye olduğunuzda mesaj içinde görüntülenen reklamları görmezsiniz.
    Yorumlarınızı bekliyorum...
    ...

UC Davis profesörü GEREKLİ “çeşitlilik açıklamaları” na karşı çıktığı için ateş altında

• Konbuyu başlatan sybilbatson7
  • Başlangıç tarihi
S

sybilbatson7

Ziyaretci

Onun pozisyonuna karşı yaklaşık 600 akademisyen ortaya çıktı

California Üniversitesi'ndeki bir matematik profesörü Davis, üniversite tarafından zorunlu tutulan “çeşitlilik beyanları” nı eleştirmek için önemli bir engelle karşı karşıya kaldı.

UC Davis'teki çalışmalarına ek olarak Amerikan Matematik Derneği başkan yardımcısı olan Abigail Thompson, o kuruluşun günlüğü için “iş başvuruları için bir ekran olarak siyasi bir test kullanmanın bir titreme göndermesi gerektiğini” savunduğu bir makale yazdı. kolektif omurganız. ”

“Çeşitlilik beyanları” olgusu son yıllarda artmaktadır ve fakülte kiralayanların işe alınmadan önce çeşitliliğini göz önünde bulundurması gerektiğini belirten okul sayısının artması şarttır. California Üniversitesi, Los Angeles, geçen yıl görev süresi arayan profesörlerin “kadınlara ve azınlık lisansüstü öğrencilere tavsiyelerde bulunan başarı kaydını gösteren” bir ifade vermesi gerektiğini söyledi. Bu arada, başvuru sahipleri geçmişlerini listelemeliler. ve gelecekteki “eşitlik, çeşitlilik ve katılım dahil etme” çabaları.

Thompson çalışmasında, 20. yüzyılın ortalarında California Üniversitesi profesörlerinin ihtiyaç duyduğu benzer bir zorunlu ifadeye benzer.

“1950'de Kaliforniya Üniversitesi Rektörleri, tüm UC fakültelerine şu ifadeyi vermelerini istedi: 'Amerika Birleşik Devletleri'nin devrilmesini inanan, savunan ya da öğreten hiçbir partiye ya da kuruluşa üye değilim ya da desteklemiyorum. Hükümet, zorla veya herhangi bir yasadışı veya anayasaya aykırı bir yöntemle Komünist Partiye üye olmadığımı söyledi. ”Diye yazdı. 31 siyasi öğretim üyesini bu politik ifadeyi kabul etmeyi reddettiği için kovulduğunu iddia etti.

https://www.thecollegefix.com/uc-davis-professor-under-fire-for-opposing-required-diversity

Üye olursanız bu reklamlar gösterilmez...

Mavikutu Sohbet Kanalımız