• Foruma kayıt olarak daha fazla seçenekten yararlanabilirsiniz.
    Üye olduğunuzda mesaj içinde görüntülenen reklamları görmezsiniz.
    Yorumlarınızı bekliyorum...
    ...

Zuckerberg, Tüm Kollektif Bilincin Şişe Boynudur

  • Konbuyu başlatan sybilbatson7
  • Başlangıç tarihi
S

sybilbatson7

Ziyaretci

Tüm bu iyi araştırılmış ve benzersiz makaleleri tüm Facebook gruplarında yayınlarım, ancak tümü engellenir …

Bu Faşist Orwellian sansürü, bütün insan kollektif bilincine birebir boyun eğiyor ve Zuckerberg ve Büyük Teknoloji Kartel Kohortlarının insan kollektif bilincine verdiği zarar hesaplanamaz ve Lahey'de insanlığa karşı işlenen suçlar için yargılanmaları gerekiyor.

Zuckerberg, Poynter Enstitüsünün algoritmalarına erişmesine izin verdi, böylece neyin gerçek ve neyin sahte olduğuna karar verebildiler, yine de yine zaman zaman ve diğer medya kuruluşları kadar önyargılı olduklarını, belki daha da fazla olduklarını gösterdiler. Tüm dünya için Bloomberg'in son kararını kapsamayı reddettiği zamanları açıkça görmesi, Demokratlar hakkında soruşturma raporları yayınlamaması için açıkça gösterildi. Poynter Enstitüleri'ne göre, aşağıdaki listede size göstermek üzere olduğum “Fake News Codex”, Bloomberg'i% 80'e varan oranda paylaşılabilirlikle sonuçlanacak şekilde çok taraflı bir haber organizasyonu olarak nitelendirmeyi garanti ediyor.

Bu Teknoloji Şirketlerinin yaratmaya çalıştığı dünyadan korkmalıyız; ortalama erkeğin ve kadının yönetici elitler ikiyüzlülüğü, sahtekarlığı ve yalanları için tamamen güçsüz olacağı bir dünya. Bir süredir, internet, benzeri görülmemiş bir hiper bağlantıya olanak sağlayan bir araçtı, kitlelere yolsuzlukla mücadele için bir araç sağladı, ama şimdi o günlerde bitti. Bugün, ana akım anlatıya aykırı olan herhangi bir şey engellenecek, hatta tamamen düpedüz engellenecek ve hesabınız yasaklanacak. Bugün, eğer hükümet bunun doğru olduğunu söylüyorsa, sadece doğrudur ve yalanlarına karşı koyacak yolumuz yoktur.

(b) Poynter Enstitüleri "Sahte Haber Kodeksi"

(L / b)

önyargı: OpenSources: (b) "Aşırı Önyargılar: Belli bir bakış açısıyla gelen kaynaklar (/ b) ve propagandaya, dekoratif olmayan bilgilere ve gerçekler olarak çarpıtılan fikirlere dayanabilir."

komplo: OpenSources: "Komplo Teorisi: Çok iyi komplo teorilerinin destekçisi olan kaynaklar."

clickbait: OpenSources: "Clickbait: Genellikle güvenilir içerik sağlayan, ancak abartılı, yanıltıcı veya sorgulanabilir başlıklar, sosyal medya açıklamaları ve / veya resimler kullanan kaynaklar."

Sahte: Sahte Haber Kodeksi: "Sahte olan siteler,… Bir sitenin yalnızca sahte içeriğe sahip olması için kalifiye içerik yayınlaması gerekmez. Aslında birçoğunun tipik olarak önyargılı ve dokunaklı bir şekilde sunulmasına rağmen, birçoğu otantik malzeme yayınlar. Bu 'gerçek' içerik, sahte için kapak görevi görüyor. "

OpenSources: "Sahte Haber: Bilgiyi tamamen üreten, aldatıcı içeriği yayan ya da gerçek haber raporlarını fena halde deforme eden kaynaklar."

Politifact: "Sahte haber siteleri: Sahte haber siteleri arasında az miktarda içerik veya stil tutarlılığı var – ortak iş parçacığı, üretilmiş içeriği dağıtıyor gibi görünüyor, ancak nedenleri her zaman belirgin değil."

Politifact: "Haber güçlendirici siteler: Çevrimiçi sahte haber sisine ek olarak, birçok web sitesi okurları geleneksel veya ana akım medya kaynaklarının çevrimiçi satış noktaları olduklarını düşünmekle karıştırmaya çalışıyor."

Snopes: “Sahte Haber Siteleri ve aldatmaca satıcıları… sahte haberleri yaymak ve tuhaf söylentileri yaymak” ve “düzenli olarak müstehcen ve dikkat çekici hikayeler üreten” yanlış, yıkıcı iddialar.

hiciv: Fake News Codex: "Mutlaka yanlış yönlendirmesi amaçlanmayan siteler (Soğan ve taklitçiler lejyonu gibi), ancak saf okuyucular tarafından yanlış anlaşılabilir." OpenSources: "Hiciv: Güncel olaylar hakkında yorum yapmak için mizah, ironi, abartı, alay ve yanlış bilgiler kullanan kaynaklar."

Politifact: "Parodi veya şaka siteleri: Sosyal medya yayınlarında gördüğümüz kasten yanlış veya sahte haber öykülerinin birçoğu, gerçek haberi parodilemeye çalışan web sitelerinde başlar – mizah web sitesinin Hayal'i hayal edin, ancak isim tanıma (veya çoğu zaman komedi yetenek yazma) "

güvenilmez: FactCheck.org: "Aldatıcı içerik yayınlayan web siteleri." Sahte Haber Kodeksi: "Son derece yanıltıcı olan siteler … Yalnızca net bir politik veya ideolojik önyargıya sahip siteleri içermiyoruz".

OpenSources: "Nefret Haberleri: Irkçılık, yanlış fikircilik, homofobi ve diğer ayrımcılık biçimlerini aktif olarak destekleyen kaynaklar."

OpenSources: "Önemsiz Bilim: Sahtekarlığı, metafiziği, doğalcı yanlışları ve diğer bilimsel olarak şüpheli iddiaları destekleyen kaynaklar."

OpenSources: "Söylenti Değirmeni: Dedikodulardaki trafik, dedikodu, innuendo ve doğrulanmamış iddiaların kaynakları."

OpenSources: "Devlet Haberleri: Hükümetin yaptırımı altında faaliyet gösteren baskıcı devletlerdeki kaynaklar."

OpenSources: "Güvenilmez / Dikkatli Olarak İlerleyin: Güvenilir olabilecek ancak içeriği daha fazla doğrulama gerektiren kaynaklar."

Politifact: "Bazı sahte haberler içeren siteler: Sonunda, bazı web siteleri hepimiz gibi kopyalanıyor gibi görünmektedir."
 


Üye olursanız bu reklamlar gösterilmez...


Mavikutu Sohbet Kanalımız


Üst