Bedenlerin İnterneti

Bunlar kesinlikle çok kasvetli zamanlar, ama bir şekilde bu zamanlara değer vermek gerekli.
İşverenler toplu olarak mikroçipleri zorunlu kılmaya başlamadan önce belki de tarihin son bölümünü yaşıyoruz.
İnsan kaynakları neşteri çıkardığında, ölümcül bir virüse yakalanma korkusuyla yaşamayı özleyeceksiniz ve sonra kabaca ön kolunuza dikilmiş bir üretkenlik izleyicinin takılacağı sıraya gireceksiniz, çünkü bu sadece başlangıç.
Haberlerden bir şey öğrendiysem, süper güçlerin bir şeyleri hacklemeye takıntılı olduğudur. Zamanı geldiğinde vücut çipinizle uğraşacaklarına bahse girebilirsiniz.
En azından deneyecekler tabii başarısız olma ihtimalleri her zaman vardır.
.
Chip takılması için sanki bir sebep olması gerekiyordu. İşte tüm dünyada bir sebep “pandemi”…
.
Mikroçip implantınızın kablosuz bir bağlantısı olduğunu varsayarsak (oldukça iyi bir varsayım), cihazın işlemek için tasarlandığı komutları vermek veya başka bir şekilde cihazı ele geçirmek ve tasarlanmadığı şekillerde çalışması için istismar edilebilecek bir güvenlik açığına sahip olma ihtimali her zaman vardır.
.
Aklımdaki asıl soru, herhangi birinin gerçekten implantınızı hacklemek isteyip istemeyeceği. Teorik bir hack ile gerçek dünyada sömürülen arasındaki en büyük fark genellikle paradır. Somut olarak: Birisi sizi hackleyerek kar elde etmenin bir yolunu bulabilir mi?

Burada bunun mümkün olup olmadığı, mikroçipin sizin için ne yapacağına ve her şeyin çalışmaya devam etmesinin sizin için ne kadar değerli olduğuna bağlıdır.

Sonuçta konu, tanınmış güvenlik ilkelerine bağlı. Daha fazla yazılım, daha fazla hata ve dolayısıyla daha fazla güvenlik açığı anlamına gelir. Yani o mikroçip implanta gerçekten ihtiyacınız olmadıkça, geçmeyi düşünebilirsiniz. Ve doktorunuz size hayatınızı kurtaracağını söylerse, seçenekler olup olmadığını sorun ve diğer tüm faktörlerin eşit olup olmadığını sorun , en basit tasarıma ve en küçük kod tabanına sahip olanı seçin.

Kredi kartı, Ehliyet, Kimlik, Sağlık bilgilerinizin yüklendiği bir vücut implantınız sizin için ne kadar hayati bir anlam taşıyabilir ve hackerlar için çekiciliği ne olur.
Düşman bir ülkenin bilgi casusları tüm ülkedeki kişi verilerine uydu teknolojisi yardımı ile ulaşabilir mi gibi sorular bu aşamalarda sorulması gereken sorular.
.
Chip eninde sonunda tüm insanlara takılacak bundan kaçmak zor. Çünkü bina girişleri, işlem yapılabilmesi için gereken aşamalar hep chip bağlantılı olacak.
Bunun en basit örneğini şimdi bile yaşamaya başlamadık mı ? HES kodu uygulaması cep telefonunuzla yönlenen aslında bir vücud chip inin en ilkel versiyonu.
.

Yeri geldikçe konuyu güncellemeye devam edeceğim.
Aklıma takılan soruları yorum olarak yazarım. Konuya bilgi eklerim…
.

Deriye yerleştirilen neodymium mıknatısların mikroçip implantları etkisiz hale getirebileceği söyleniyor.
.