Bilim adamları Homo sapiens'i bin yıl sonra nasıl olacağını tanımladı

Eski bir haber ama bunu eklemek istedim… Bugünlerde tekrar bu konuyu tartışmak gerekiyor.

İnsanların gelecekte nasıl görüneceği ile ilgili birçok teori var. Aşağıda tartışılan konuda insanlar 1000 yıl sonra nasıl görünecek…

Flinders Üniversitesi ve Adelaide Üniversitesi’ndeki bilim adamları, insan evrimi üzerine bir çalışma yürüttüler ve bunun son 250 yılda herhangi bir zamandan nasıl gerçekleşeceğinin sonucuna vardılar.

Journal of Anatomy’de yayınlanan rapor, bir insanın bin yıl içinde nasıl görüneceğine karar verebileceğimiz Homo sapiens imajında ​​meydana gelen değişiklikleri listeliyor.

Özellikle, beslenmedeki sürekli iyileşme ve tıbbın gelişmesi nedeniyle insan boyunun yaklaşık iki metre olacağı varsayılabilir.

Gelecekte, ağzımız küçülecek (insan çeneleri küçülecek ve içlerinde dişler için daha az yer kalacaktır), kollar ve parmaklar uzayacak ve gözler daha büyük olacak, çünkü duyguları tanıdıkça insanlar esas olarak muhatabın gözleri.

Homo sapiens muhtemelen buruşuk bir cilde sahip olacak, çünkü daha fazla güneş radyasyonu olacak.

Aynı zamanda insanların beyinlerindeki gri madde hacmi, büyük miktarlarda bilgiyi ezberleme ihtiyacının olmaması nedeniyle elektronik cihazların aktif kullanımı nedeniyle giderek azalacaktır.

Giderek artan bir şekilde “yetkilendirilmiş bellek” kullandığımıza dikkat çekiliyor, anıları kafamıza değil, fotoğraf ve video şeklinde uzak sunuculara yerleştiriyoruz.

Ayrıca artık aklımızda hesaplamalar yapmamıza gerek yok: bu işlevler bilgisayara emanet. Buna göre, insan beyni küçülecek ve küçülecektir.

Geleceğin insanları görünüşte hoşlanmasa da modern insanların kıskanması gereken bir şey var, yani artık hastalıklardan rahatsız olmayacaklar.

Corona nedeni ile 2020 ile başlayan bir değişim olacak mı?
Artık corona yok olmayacağına göre, bu şekilde bir yaşam bizim vücudumuzu nasıl etkileyecek.
.