Nikola Tesla nın kayıp belgeleri

Nikola Tesla nın kayıp belgeleri nerede?
Bu konuda birçok teori mevcut genel bir bilgi amacı ile…
.


.

1976’da Manhattan’da bir kitapçı olan Michael P. Bornes’in açık artırma satışında dört farklı kutuda bir takım kağıtları açık artırmaya çıkarıldı. Bu açık artırma Newark, NJ’de gerçekleşti ve kutular, içerikleri Dale Alfrey tarafından yirmi beş dolara satın alındı.

Alfrey, kutuları satın alırken kutularda ne olduğu hakkında hiçbir fikre sahip değildi. Daha sonra bunları gözden geçirdiğinde, kutuların kayıp bilimlerden bazılarını içermesinin yanı sıra, Nikola Tesla’nın hayatının uzun süredir unutulmuş notlarda kendisi tarafından yazılan şok edici yeni ayrıntılarını içerdiğine şaşırdı. Bu patlayıcı dergiler, Tesla’nın bu gezegenden değil yaşam formlarından haber alan ilk insan olduğunu ortaya koyuyor!

Nikola Tesla (10 Temmuz 1856 - 7 Ocak 1943) Avusturya İmparatorluğu’nun (bugünkü Hırvatistan) Smiljan köyünde etnik bir Sırp olarak doğdu, doğuştan Avusturya İmparatorluğu’na bağlıydı ve daha sonra Amerikan vatandaşı oldu. Bir mucitti ve aynı zamanda ticari elektriğin doğuşuna en önemli katkıda bulunanlardan biriydi ve en çok 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında elektromanyetizma alanındaki birçok devrimci gelişmesiyle tanınıyor.

Elektromanyetizma ve elektromekanik mühendisliği konusundaki çalışmalarının yanı sıra Tesla, robotik, uzaktan kumanda, radar ve bilgisayar biliminin kurulmasına ve balistik, nükleer fizik ve teorik fiziğin genişlemesine çeşitli derecelerde katkıda bulundu.

Bununla birlikte, bilime yaptığı tüm katkılara rağmen, adı elektronik ve fizik alanı dışında çok az hatırlanmaktadır. Aslında, Thomas Edison, Tesla tarafından geliştirilen ve patentlenen icatlarla okul ders kitaplarında sıklıkla yanlışlıkla kredilendirilir. Başarılarından birkaçı, bazı tartışmalarla birlikte, çeşitli sözde bilimleri, UFO teorilerini ve erken Yeni Çağ okültizmini desteklemek için kullanıldı.

Çoğu bilim adamı, Tesla’nın belirsizliğinin kısmen eksantrik yollarından ve hayatının son yıllarındaki fantastik iddialarından, diğer gezegenlerle ve ölüm ışınlarıyla iletişim kurmasından kaynaklandığını kabul ediyor. Tesla’nın bu fantastik icatlarının çoğu bilimsel olarak doğru ve uygulanabilir. İnsanlığın 1943’te ölen bir adamın şaşırtıcı fikirlerini yakalaması bu kadar uzun sürdü.

Artık çeşitli hükümetlerin Tesla’nın silahlar ve sınırsız enerji konusundaki fikirleriyle son derece ilgilendiği biliniyor. Öyle ki, ölümünden sonra ABD ordusu, Tesla’nın araştırma ve yazılarıyla dolu kutulara el koydu. Bu materyalin çoğu halka açıklanmadı. Çok yaygın bilinmeyen şey, Tesla’nın sık sık finansal zorluklardan muzdarip olması ve borcu arttıkça onu otelden otele taşınmaya zorlamasıdır. Çoğu zaman Tesla, eşyalarının kasalarını geride bırakarak taşınmak zorunda kaldı.

Oteller bir süre Tesla’nın eşyalarını elinde tutacaktı, ancak sonunda Tesla’nın ödenmemiş faturalarını geri ödemek için onları açık artırmaya çıkarmak zorunda kalacaklardı. Çoğu zaman bu satılan kutular, bazı yeni buluşları veya gelişen teknoloji üzerine spekülasyonları özetleyen notlar içeriyordu.

Yıllar içinde kimsenin bilmeyeceği ne kadar kayıp oldu. Bununla birlikte, bazı materyaller belirsizliğin pençesinden kaçtı ve on yıllarca ayrıldıktan ve saklandıktan sonra yakın zamanda yeniden ortaya çıktı. Tesla’nın ölümünden sonra merakla aranan bu sandıklar, Nikola Tesla’nın gerçekte kim olduğu ve gizlice yaşadığı inanılmaz hayatın gizemini çözmenin anahtarı haline geldi.

Tesla, 7 Ocak 1943’te 86 yaşında öldüğünde, FBI’ın talebi üzerine Yabancı Mülkiyet Ofisi (OAP) temsilcileri, Hotel New Yorker’a giderek Tesla’nın tüm eşyalarına el koydu. İki kamyon dolusu kağıt, mobilya ve eser, Manhattan Depolama ve Depo Şirketi’ne mühür altında gönderildi.

Bu yük, 1930’lardan beri depoda bulunan neredeyse otuz varil ve pakete eklendi ve tüm koleksiyon OAP’den gelen emirlere göre mühürlendi. Tesla’nın yasal bir Amerikan vatandaşı olduğu düşünüldüğünde garip davranış.

Tesla’nın ölümünden sonra, Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, diğer yabancı güçler onları bulamadan onun tüm kağıtlarını, notlarını ve araştırmalarını bulmak için bir mücadele başlattı. Tesla’nın yeğeni Sava Kosanoviç, OAP gelmeden önce bir başkasının Tesla’nın eşyalarını karıştırdığını ve bilinmeyen miktarda kişisel not ve belge aldığını bildirdi. FBI tarafından, Alman istihbaratının, ölümünden birkaç yıl önce Tesla’nın araştırmasının büyük bir kısmını çoktan kaçırdığı biliniyordu.

Bu çalınan malzemenin, sonunda Nazi uçan dairesinin gelişmesine yol açacağı düşünülüyor. Amerika Birleşik Devletleri bunun bir daha olmayacağından emin olacaktı. Büyük adamla uzaktan bile ilişkilendirilen her şeye çabucak el konuldu ve İkinci Dünya Savaşı Amerika’nın gizli ağlarında kayboldu.

Yine de, Waldorf Astoria, Vali Clinton Oteli ve St. Regis gibi otellerde geride bırakılan bir düzineden fazla Tesla eşyası kutusu, Tesla’nın ödenmemiş faturalarını ödemek için kurtarıcılara satılmıştı. Bu kutuların ve içerdikleri sırların çoğu asla bulunamadı.

1976’da Nikola Tesla adı pek bilinmiyordu. Müzayededen Nikola Tesla’nın kutularını satın alan Dale Alfrey, şu anda sahip olduğu kağıtların önemi hakkında çok az fikre sahipti. İnanılmaz miktarda malzemeyi gözden geçiren Alfrey, ilk başta bir bilim kurgu yazarının notlarını ortaya çıkardığını düşündü.

Okudukları o kadar inanılmazdı ki, bunların hiçbirinin doğru olması imkansız görünüyordu. Aldığına pek ilgi duymayan Alfrey, kutuları daha sonra daha çok zamanı olunca tekrar geçeceğini düşünerek bodrum katına koydu.

Alfrey’in garip kutuları açacak zamanı bulması için yirmi yıl geçti. Ne yazık ki zaman, içerdiği değerli içeriklere karşı pek nazik olmamıştı. Kağıtlar şimdiye kadar kötü bir şekilde küflenmişti ve mürekkep, nemli bodrum katında yıllarca süren ihmal yüzünden solmuştu.

Alfrey, bu materyalin sonsuza kadar kaybolmasına izin vermemeye kararlıydı ve çok geç olmadan bilgiyi yazıya dökmek için zahmetli çabaya başladı. Ancak Alfrey kısa süre sonra kendisini olağanüstü gazeteleri okurken buldu. Tesla’nın notları, bilim adamının gizli yaşamına dair ifşaatlarında şok edici - bu zamana kadar Tesla tarafından hiç bahsedilmeyen veya ölümünden sonra biyografiler tarafından belgelenmemiş bir yaşam.

Bu kayıp günlükler, 1899’da Colorado Springs’teyken Tesla’nın insanlığı gizlice kontrol eden dünya dışı varlıklardan gelen iletişimleri yakaladığını ortaya çıkardı. Bu yaratıklar, insanlığın yaratılışından beri yürürlükte olan, ancak şimdi Dünya’nın artan bilimsel farkındalığı nedeniyle hızlanan bir programı kullanarak, insanları nihai fetih ve tahakküm için yavaş yavaş hazırlıyorlardı.

Tesla, garip radyo sinyallerini yorumlamak için yıllarca yaptığı araştırmayı ve öğrendiklerini hükümete ve orduya bildirme girişimlerini yazdı, ancak mektupları görünüşe göre cevapsız kaldı.

Tesla, Waldorf Astoria otelinin sahibi olan Albay John Jacob Astor da dahil olmak üzere, hayırseverlerinden birkaçıyla güven içinde konuştu. Bu hayırseverler Tesla’yı dinlediler ve insanlığın kendi kaderinin kontrolünü yeniden ele geçirmek için ilk savaşının başlangıcı olacak olan şeyi gizlice finanse ettiler - Nikola Tesla’nın başlattığı bir savaş.

Bu bilgi kesinlikle inanılmaz görünse de Tesla, çeşitli gazete ve dergi röportajlarında ara sıra çıkmazına dair ipuçları verdi. Tesla, Collliers Weekly’de (Mart 1901) “Gezegenlerle Konuşmak” adlı bir makalede konuyu detaylandırmış olabilir.

“Makinelerimi yoğun elektriksel eylemlerin üretimi için geliştirirken, aynı zamanda zayıf çabaları gözlemleme araçlarını da mükemmelleştiriyordum. En ilginç sonuçlardan biri ve aynı zamanda pratik önemi büyük olan, yaklaşmakta olan bir fırtınayı, yönünü, hızını ve kat edilen mesafesini yüzlerce millik bir mesafede belirtmek için belirli icatların geliştirilmesiydi. "

“Bu çalışmayı sürdürürken, bu kadar alışılmadık bir ilgi uyandıran o gizemli etkileri ilk kez keşfettim. Bahsedilen aygıtı o kadar mükemmelleştirmiştim ki, Colorado dağlarındaki laboratuvarımdan, on bir yüz millik bir yarıçap içinde meydana gelen her elektriksel değişikliği not ederek, dünyanın nabzını olduğu gibi hissedebiliyordum. Muhtemelen insanlık için hesaplanamaz sonuçları olan bir şey gözlemlediğimi fark ettiğimde yaşadığım ilk hisleri asla unutamam. "

“Yeni bir bilginin doğuşunda ya da büyük bir gerçeğin açığa çıkmasında kendimi orada olduğumu hissettim. İlk gözlemlerim beni olumlu bir şekilde korkuttu, çünkü içlerinde doğaüstü dememek için gizemli bir şey vardı ve geceleri laboratuvarımda yalnızdım; ancak o sırada bu rahatsızlıkların akıllıca kontrol edilen sinyaller olduğu fikri henüz bana kendini göstermedi. "

"Not ettiğim değişiklikler periyodik olarak ve o kadar net bir sayı ve düzen önerisiyle gerçekleşiyordu ki, bildiğim herhangi bir nedenden dolayı izlenemezlerdi. Güneş, Aurora Borealis ve dünya akımlarının ürettiği elektriksel bozulmalara elbette aşinaydım ve bu değişikliklerin bu nedenlerden hiçbirine bağlı olmadığından emin olduğum kadar emindim. "

"Deneylerimin doğası, bazılarının aceleyle ileri sürdüğü gibi, atmosferik rahatsızlıklardan kaynaklanan değişikliklerin olasılığını ortadan kaldırdı. Bir süre sonra, gözlemlediğim rahatsızlıkların akıllı bir kontrolden kaynaklanıyor olabileceği düşüncesi aklımda belirdi. Anlamlarını çözemesem de, bunların tamamen tesadüfi olduğunu düşünmem imkansızdı. "

“Bir gezegenin diğerine selamını ilk duyan ben olduğum duygusu sürekli artıyor. Bu elektrik sinyallerinin arkasında bir amaç vardı. "

On yıllar sonra 1937’de doğum gününde, “Geçen yıl boyunca zamanımın çoğunu yeni bir küçük ve kompakt aygıtın mükemmelleştirilmesine adadım ve bu sayede önemli miktarlarda enerjinin artık yıldızlararası uzaydan herhangi bir mesafeye kadar parlamasını sağladım. en ufak bir dağılım. " (New York Times, Pazar, II Temmuz 1937.)

Tesla, geliştirilmiş vericisinin teknik detaylarını hiçbir zaman kamuoyuna açıklamadı, ancak 1937’deki duyurusunda şunu gösteren yeni bir formül ortaya çıkardı: "Bir cismin kinetik ve potansiyel enerjisi, hareketin sonucudur ve kütlesi ile karesinin çarpımı tarafından belirlenir. hızının. Kütlenin azaltılmasına izin verin, enerji aynı oranda azaltılır. Sıfıra düşürülürse, herhangi bir sonlu hız için enerji de aynı şekilde sıfırdır. " (New York Sun, 12 Temmuz 193 7, s.6)

1997 yazında, Alfrey dört kutunun tüm içeriğini okumayı bitirdi ve kağıtları bilgisayar disklerinde taramaya başlamaya hazırdı. Alfrey, hacimli notların ve dergilerin çizim veya taslak içermemesine biraz şaşırmıştı. Alfrey, Tesla’nın, icatlarını inşa etmek için ihtiyaç duyduğu her şeyin kendi zihinsel planlarının olması nedeniyle fikirlerini açıklamaktan nefret ettiğini keşfetti.Nikola Tesla’nın son fotoğrafı

Alfrey ayrıca Tesla’nın günlüklerinin genellikle eksik olduğunu fark etti. Günler, aylar ve hatta yıllardan oluşan çok sayıda boşluk vardı. Alfrey, başka dergilerin bir yerlerde, ya hükümet tarafından ya da unutulmuş depolarda ve çatı katlarında cehaletle saklanabileceğini tahmin etti.

Bu boşluklar nedeniyle Alfrey, başkalarının eksik bölümlerle ilgili ek bilgilere sahip olabileceğini umarak internet üzerinden araştırmalar yapmaya başladı. Bu araştırmalar, kayıp dergilerle de ilgilenenlerin dikkatini çekmiştir. Günlüklerin sonsuza kadar kayıp kalmasını isteyen biri.

Eylül 1997’de Alfrey, karısı ve çocukları bir gün için Manhattan’a giderken araştırmasına devam ediyordu. Alfrey’in şimdi hatırladığı gibi, telefon çaldı ve arayan kişi kendisini Tesla ve Alfrey’nin keşfettiği kağıtlarla ilgilenen Jay Kowski olarak tanıttı.

Alfrey arayanla sadece birkaç dakika konuşmuştu ve aniden hat kesildi. Alfrey, neredeyse hemen ön kapı zili çaldı, diye hatırladı. “Ön kapıya bakmaya gittiğimde, fuayede üç adam ayakta dururken kapıyı çoktan açık buldum.”

Alfrey daha konuşamadan, en yakın olan adam ona adıyla hitap etti. Üç adam da beyaz gömlekler ve siyah kravatlar ile aynı siyah iş kıyafetleri giymişlerdi. Alfrey, bu siyahlı adamların cenaze işi yapmadıklarını ya da sadece arkadaşça sohbet etmek için orada olduklarını söyleyebileceğini söylüyor. “Bu üçlünün etrafında, daha önce veya sonra hiç yaşamadığım lezzetli bir tehdit havası vardı.”

Diğer iki adam kapıya yakın kaldı ve hiç konuşmadı. Tüm deneyim boyunca gözleri Alfrey’de kaldı.

Birinci adam, “Elinizde bazı eski kutular ve kağıtlar olduğunu anlıyoruz,” dedi. Bunları sizden satın almakla çok ilgileniriz.

“Şey, gerçekten satılık değiller,” diye yanıtladı Alfrey. Her neyse, onları nasıl biliyorsun?

İlk adam kıkırdadı. "Siz ve kağıtlarınız hakkında çok şey biliyoruz. Size ait değiller, ama dertlerinizin bedelini size ödemeye hazırız. Bunların size hiçbir faydası yok, aslında onlara sahip olduğunuz için başınız büyük belada olabilir. "

Alfrey şimdiye kadar adamların onun kutularını satın almak istemediklerini, talep ettiklerini fark etti. İş demek olduğunu anladı ve bu onu korkuttu.

İlk adam şimdi yavaş ve kasıtlı bir şekilde konuşan Alfrey’e yaklaştı. Alfrey’in nerede durduğunu tam olarak anlaması için her kelimeyi dikkatlice telaffuz etti. “Bunun faydası yok,” dedi adam. Ne yaparsan yap bu kutuları alacağız.

Bizi durduramazsınız. Bize istediğimizi verirseniz, siz ve aileniz için çok daha kolay olurdu. İnsanlar bundan çok daha az bir süre sonra sonsuza dek ortadan kayboldu. Bunun sizin veya karınızın ve çocuklarınızın başına geldiğini görmekten çok nefret ediyorum. "

Adam şimdi doğrudan Alfrey’in önünde duruyordu, kara gözleri sabit ve soğuktu. Alfrey orada konuşamadan dururken neredeyse hipnotik bir güçleri varmış gibi görünüyordu. Birdenbire, üç garip adam birlikte dönüp ön kapıdan çıktı. Daha fazla bir şey söylenmedi; gerekli değildi; Alfrey mesajlarını açıkça anladı. Zarardan uzak durmak istiyorsa kutuları, araştırmasını, hatta Tesla’ya olan ilgisini bırakacaktı.

Sanki Alfrey bir transdan çıkıyordu, ne olduğunu anladı ve adamlarla yüzleşmek için kapıdan koştu. Ama görülecek hiçbir yer yoktu. Garaj yolunda araba yoktu ve cadde tamamen boştu. Aslında tüm mahalle ürkütücü bir şekilde sessizdi. Kuşlar bile sustu. Sanki dünya bir an duraklamış, sonra hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etmiş gibiydi.

Alfrey evine koştu ve kapıları kilitledi. Daha sonra kutuları ve bilgisayarı tuttuğu çalışma odasına girdi. Oda evin arka tarafındaydı ve dışarıya açılan ayrı bir girişi yoktu. Belli ki gerekli değildi, çünkü dört kutunun tamamı, içindeki kağıtlar ve bilgisayar diskleri artık gitmişti. Daha da kötüsü, sadece kağıtları kayıp değildi, aynı zamanda bilgisayarının sabit diski de tamamen silinmişti. Tesla ile ilgili olmayan eşyalar da dahil olmak üzere üzerindeki her şey imha edildi.

Dale Alfrey’in tuhaf hikayesinin sona erdiği yer burasıdır. Nikola Tesla ile ilgili yaptığı her şey ondan alındı. Neyse ki, Tesla gazetelerini okumak için harcadığı saatler nedeniyle, içeriklerine dair iyi bir hatıra tuttu.

Dale Alfrey’nin bulduğu kağıtlar Tesla’nın halk tarafından bilinmeyen bir yönünü ortaya çıkardı. Görünüşe göre Tesla, 1899’da ilk duyduğu gizemli sinyalleri tercüme etmek için birkaç yıl harcamış. Bu sinyallere ilişkin temel yorumu, başka bir gezegenden gelen yaratıkların gizlice burada Dünya’da bulundukları - yüzyıllardır insanlığa sızmışlar - olayları kontrol ettikleri şeklindeydi. ve insanlığı evrimsel bir gelişme yolunda yönlendirmek için ve esasen gezegendeki insan varlığından en başta sorumluydu.

Alfrey, kutularının Tesla’nın kayıp eşyalarının sonuncusu olup olmadığını merak eder. Ya da başkaları hala bir yerlerde unutulmuş, yeniden keşfedilmeyi bekleyebilir mi? Sadece diğer unutulmuş not kutularının ve kişisel eşyaların içinde ne bulunacağı, muhtemelen Tesla’nın hükümetle gizli savaşı ve uzaylı yaşam formları hakkındaki bilgisi hakkında eksik bilgiler hakkında spekülasyon yapılabilir.

Tesla’nın öldüğü zamana ait gazete makaleleri, muhtemelen bir düzineden fazla büyük Tesla’nın notlarının hükümet tarafından asla bulunamadığını anlatıyor. Bunlar hala orada bir yerlerde, Tesla’nın kayıp sırlarını yeniden keşfetmesi için şanslı bir kişinin beklemesini bekliyor olabilir.